6 powodów dla których warto inwestować w Fundusze Inwestycyjne

0
2733

Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych w naszym kraju wzbudzają skrajne emocje. Jedni je chwalą, gdyż dają nam możliwość osiągania zysków, a inni je potępiają, min za pobieranie wysokich prowizji. Ale podobnie sprawa wygląda w przypadku każdego towaru czy usługi. Zawsze znajdą się ludzie którzy będą z nich zadowoleni i tacy, którzy nigdy z nich nie skorzystają. Jednakże Fundusze Inwestycyjne działają na całym Świecie, a więc muszą mieć zalety, które skłaniają inwestorów do powierzenia im swoich pieniędzy. Zastanówmy się więc dlaczego warto inwestować w fundusze inwestycyjne. 

Inwestując nasze pieniądze z Funduszami Inwestycyjnymi osiągamy kilka korzyści. Oto one:

  • Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego – każda osoba nieco lepiej orientująca się w świecie inwestowania powie nam, że inwestycje powinny być zdywersyfikowane. Czyli mówiąc jaśniej, powinniśmy inwestować w różne instrumenty. I tak właśnie postępują TFI. Kupują one zarówno akcje spółek dużych, małych, Obligacje Skarbowe, Inwestują w papiery dłużne itp. A więc portfel inwestycyjny jest w tym przypadku bardzo szeroki. 
  • Wiedza i doświadczenie Funduszu – W Funduszach Inwestycyjnych zatrudnieni są profesjonaliści, którzy mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie związane z inwestycjami. Dzięki temu mogą oni o wiele efektywniej zarządzać naszymi pieniędzmi niż my, jeśli takowej wiedzy nie posiadamy. Oczywiście oni także mogą się mylić, ale prawdopodobieństwo pomyłki jest w tym wypadku niższe, niż prawdopodobieństwo naszej pomyłki. 
  • Oszczędność czasu – samodzielne inwestowanie wiąże się z utratą czasu. Musimy bowiem na bieżąco kontrolować wyniki poszczególnych spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych czy też przeglądać informacje o najbardziej opłacalnych papierach dłużnych. Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zrobi to za nas, dzięki czemu będziemy mieli większą ilość czasu na pracę czy też dla naszej rodziny. 
  • Duży może więcej – nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem fakt, że “duży może więcej”. Fundusze Inwestycyjne dysponują dużymi środkami finansowymi, dzięki czemu mogą wynegocjować lepsze warunki jeśli chodzi o nabycie poszczególnych instrumentów finansowych. Po prostu mogą kupować “hurtowo”, a to zawsze wiąże się z lepszymi cenami. 
  • Wyższe zyski niż w przypadku lokat – osoby które chcą zainwestować w Fundusze  inwestujące w bezpieczne instrumenty, z reguły mają szansę osiągnąć lepsze zyski niż na lokatach bankowych. Oczywiście może się zdarzyć inaczej, ale są to tylko wyjątki.
  • Duża płynność kapitału – zainwestowane pieniądze w każdej chwili możemy wycofać i przeznaczyć na inne cele. Jest to duża zaleto w porównaniu z inwestowaniem np w nieruchomości, gdzie musimy czekać całkiem długo na wycofanie się z inwestycji. 

Jak więc widać inwestowanie w fundusze inwestycyjne ma swoje zalety. Oczywiście ma też i swoje wady dlatego nie każdy decyduje się na ten rodzaj pomnażania swoich pieniędzy. Każdy z nas ma wolny wybór i może zdecydować się na taki rodzaj inwestowania, który najbardziej mu odpowiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here