Assistance w ubezpieczeniu turystycznym

0
5643

Polacy podróżują coraz więcej. Mówią o tym statystyki biur podróży czy linii lotniczych. Również firmy ubezpieczeniowe informują, że sprzedają coraz więcej ubezpieczeń turystycznych, co oznacza, że wzrasta świadomość ewentualnych problemów, powstałych na skutek nieprzewidzianych zdarzeń w czasie urlopów. Oczywiście firmy ubezpieczeniowe oferują takie ubezpieczenie turystyczne w różnych wariantach i różnych opcjach, co wiąże się także z różnym kosztem. Najczęściej w czasie szukania najlepszego wariantu dla nas, skupiamy się na ubezpieczeniu NNW i kosztów leczenia. Zapominamy często jednak o ubezpieczeniu assistance, które każdy podróżujący poza granice kraju powinien mieć i to w jak najszerszym zakresie. Dlaczego? Postaramy się to wyjaśnić.

Ubezpieczenie turystyczne to produkt z którego korzystają te osoby, które wybierają się poza granice naszego kraju. Jeżeli w czasie wyjazdu zajdzie jakieś nieprzewidziane wydarzenie (choroba, zgubione bagaże itp), w takim przypadku firma ubezpieczeniowa wypłaci nam odszkodowanie, opłaci pomoc medyczną czy też wypłaci nam pieniądze gdy będziemy mieli jakiś trwały uszczerbek na zdrowiu. Jest to więc doskonała opcja, która pomoże nam w trudnych chwilach, gdy znajdujemy się poza granicami naszego kraju. Jednakże aby do końca to ubezpieczenie “pracowało” dla nas, musimy zwrócić uwagę na pakiet assistance. To właśnie dzięki tej części ubezpieczenia, możemy korzystać z centrum pomocy, które pomoże zorganizować nam pobyt w szpitalu, czy transport do Polski. Poniżej kilka przykładów, w jaki sposób pomoże nam assistance.

  • Pomoc medyczna – wsparcie w przypadku problemów ze zdrowiem. Możemy dowiedzieć się do jakiego szpitala się udać, do jakiego lekarza itp.
  • Transport – pomoc w organizacji i pokrycie kosztów przewozu z miejsca wypadku do szpitala lub powrót do kraju.
  • Pomoc prawna – wszelakie wsparcie prawne. Pomoc min w kontaktach z adwokatem, w Sądzie czy w otrzymaniu dokumentów zastępczych.
  • Akcja poszukiwawcza – w przypadku zaginięcia (np w górach) centrum pomocy pomoże w organizacji grupy poszukiwawczej i pokryje koszty jej działalności.
  • Pomoc w przypadku przedłużenia wjazdu – jeżeli z różnych względów nasz pobyt poza granicami będzie wydłużony, centrum pomocy pomoże zorganizować hotel czy nowy bilet lotniczy.

Oczywiście to tylko kilka z aspektów, w których może przydać się nam ubezpieczenie assistance. Dlatego jeżeli jesteśmy na etapie szukania najlepszego ubezpieczenia turystycznego, zwróćmy uwagę także i na zakres naszego przyszłego assistance, gdyż może się okazać, że będzie nam ono bardzo pomocne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here