Co wpływa na koszt ubezpieczenia na życie

0
2458

Wiele osób twierdzi że nie ma wykupionego ubezpieczenia na życie, gdyż jego koszt jest bardzo duży. I na pewno jest w tym sporo prawdy. Jednakże często rozmawiając z agentem ubezpieczeniowym popełniamy błąd i po prostu źle dobieramy polisę dla siebie, przez co jej koszt jest dla nas duży. Zastanówmy się więc, co wpływa na koszty jakie musimy ponieść w związku z wykupieniem polisy ubezpieczeniowej. 

Wysokość sumy ubezpieczenia – Decydując się na zakup polisy na życie, musimy określić na jaką sumę ubezpieczeniową ma ona opiewać. Trzeba od razu powiedzieć, że zakres jest tu bardzo duży. Możemy wybrać sobie np 20 000 zł a możemy też i 3 000 000 zł. Ale musimy zdawać sobie sprawę z tego, że im wyższa suma ubezpieczeniowa, tym wyższa składka do zapłacenia. Dlatego dostosujmy wysokość sumy ubezpieczeniowej do potrzeb naszych i naszych najbliższych, aby w razie nieprzewidzianego wypadku nasze najbliższe osoby miały zapewnioną ochronę finansową przez określony czas. 

Okres trwania umowy – Generalnie im dłuższy czas umowy, tym mniejszą składkę musimy opłacać. Jeśli więc zastanawiamy się na jak długo związać się z towarzystwem ubezpieczeniowym naszą polisą, wybierajmy jak najdłuższy okres czasu, dzięki czemu nasza składka będzie niższa. Ma to też inną zaletę – okres ochronny będzie dla nas dłuższy. 

Wiek ubezpieczonego – Wiek w dosyć istotny sposób wpływa na koszt polisy na życie. Albowiem im jesteśmy starsi, tym zwiększa się dla nas ryzyko chorób, więc dla firmy ubezpieczeniowej oznacza to większe ryzyko. W związku z tym, zwiększa się nam koszt jaki musimy ponieść na opłacenie składki. Dlatego z wykupem polisy nie warto czekać. Zróbmy to jak najszybciej, gdyż każdy rok ma tu duży wpływ na jej koszty.

Zakres ochrony – Można powiedzieć że wybierając zakres naszej ochrony, popełniamy najwięcej błędów. Albowiem wybieramy często opcje, z których praktycznie nigdy nie korzystamy a musimy za nie sporo zapłacić. Jak łatwo się domyśleć, koszt naszej polisy wzrasta wtedy w sposób lawinowy – zupełnie niepotrzebnie. Dlatego zanim zdecydujemy się na rozmowę z agentem ubezpieczeniowym, zastanówmy się czego oczekujemy od naszej polisy. I trzymajmy się tego cały czas, nawet jeśli będziemy namawiani na inne dodatkowe opcje. 

Decydując się na zakup polisy w odpowiednim wieku i wybierając jej odpowiedni zakres wcale nie musimy dużo za nią płacić. Dlatego warto zastanowić się nad nią zaraz gdy podejmiemy pracę zawodową. Nasze składki będą wtedy przystępne a my będziemy mieć pewność, że nawet jeśli coś się nam przydarzy, nasza rodzina będzie w odpowiedni sposób zabezpieczona pod względem finansowym. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here