Czy warto inwestować w kryptowaluty

0
2025

Chociaż kryptowaluty już dawno pojawiły się w naszej rzeczywistości, to jednak w dalszym ciągu wiele osób podchodzi do nich z lekką rezerwą. No bo jak możemy podchodzić do środka płatniczego, którego nie widzimy, a mamy jedynie jego zapis na naszym komputerze czy smartfonie. Jednakże coraz więcej ludzi “przekonuje się” do kryptowalut i zaczyna nimi coraz śmielej operować. Dla jeszcze innej grupy ludzi, jest to doskonałe narzędzie do pomnażania pieniędzy, które może im przynieść spore zyski. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Czy to się opłaca?

Kryptowaluty jako sposób na inwestowanie to stosunkowo “świeży” temat. Pojawiły się bowiem dopiero kilka lat temu i chyba nikt nie przypuszczał, że zrobią aż taką karierę. Dzisiaj wiele osób dzięki nim dorobiło się wielkich majątków, ale wielu też przegrało wszystko. Albowiem kryptowaluty to bardzo ryzykowny sposób na pomnażanie pieniędzy. Możemy dzięki nim bardzo się wzbogacić, ale możemy też szybko stracić nasze pieniądze. Dlaczego tak się dzieje? Albowiem bardzo trudno przewidzieć, jak będzie zachowywał się kurs kryptowalut. Czasem potrafi on w ciągu kilku tygodni wzrosnąć o kilkaset procent, a czasem w ciągu tego samego okresu czasu drastycznie się obniżyć. Kurs ten zależy od wielu czynnikach, na które kompletnie nie mamy wpływu. Mówimy tu np o sytuacji ekonomicznej na Świecie, wypowiedziach polityków czy znanych biznesmenów na temat kryptowalut, czy nawet o panującej obecnie pandemii koronawirusa, która pustoszy praktycznie wszystkie finansowe rynki z kryptowalutami włącznie. I właśnie w tej chwili mamy moment, w którym Bitcoin czy inne kryptowaluty bardzo tracą na swojej wartości. Podobnie jak i akcje na giełdzie czy niektóre waluty. I sami nie wiemy do końca kiedy te spadki się skończą. Czy jest to więc dobry moment na kupowanie kryptowalut? Naprawdę ciężko powiedzieć. A takich sytuacji jak obecna pandemia może być o wiele więcej. I dlatego tak dużo osób traci na inwestycjach w kryptowaluty. 

Czy warto inwestować w kryptowaluty? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dla jednych może to być doskonała okazja do pomnażania majątku, a inni szybko stracą zainwestowane środki. Musimy zdawać sobie z tego sprawę zanim kupimy pierwsze kryptowaluty, bo za jakiś czas może już być za późno.

Drugim pytaniem na które trzeba sobie też odpowiedzieć jest to gdzie kupić kryptowaluty? Większość osób dokonuje transakcji na giełdach kryptowalut. Warto przeczytać opinie o giełdzie Zonda i innych najlepszych platformach tradingowych. Podstawowa zasad bezpieczeństwa mówi aby wybierać tylko sprawdzonych, licencjonowanych pośredników. Druga reguła wskazuje, aby zabezpieczyć kupione aktywa i przechowywać je w tzw. portfelach kryptowalut. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here