Czy warto inwestować w Obligacje 500+

0
825

Chcesz oszczędzać pieniądze dla swoich dzieci? Nie wiesz co pozwoli ci na stabilne i bezpieczne zyski? Przeczytaj ten tekst, a może przekonasz się, że znamy bardzo ciekawy sposób na oszczędzanie pieniędzy otrzymanych w ramach rządowego programu 500+. Jest to sposób bezpieczny, pozwalający na uzyskanie stabilnych zysków, zawsze przewyższających wysokość inflacji. Sposobem tym są Obligacje 500+.

Od bardzo dawna budżet naszego kraju nie może się zbilansować. Po prostu wydatki związane z utrzymaniem szkół, służby zdrowia, policji i całej administracji państwowej są wyższe niż wpływy do budżetu państwa. W związku z tym, aby funkcjonować rząd musi pożyczyć pieniądze. Pożyczanie opiera się na sprzedaży Obligacji czyli papierów wartościowych. Każdy kto je kupi (mogą to być zarówno osoby fizyczne, jak i firmy), gdy nadejdzie termin ich wykupu, ma otrzymać od państwa pieniądze które wpłacił wraz z odsetkami, które są naszym zyskiem. Obligacje może kupić każdy, kto posiada nadwyżki finansowe. Jednak dla wszystkich tych rodziców, którzy otrzymują na swoje dzieci pieniądze w ramach programu 500+, oferowane są specjalne obligacje. Są one nieco lepiej oprocentowane od pozostałych, więc mamy szansę na uzyskanie większego zysku. Musimy jednak wiedzieć, że na ich zakup możemy przeznaczyć pieniądze w nie większej wysokości, niż otrzymaliśmy w ramach programu 500+. A więc jeśli w każdym miesiącu dostajemy 1000 zł, możemy kupić maksymalnie 10 Obligacji po 100 zł. Oczywiście możemy mniej, ale nigdy więcej.

Czy warto inwestować w Obligacje 500+? Oczywiście każdy będzie miał swoje zdanie na ten temat. Powie ktoś, że zyski jakie uzyskamy nie są zbyt duże. Ale na pewno są większe niż w przypadku lokat bankowych. Albowiem są one indeksowane wysokością inflacji, więc nigdy nasze zainwestowane środki nie stracą na wartości. A zyskiem będzie marża, jaka jest „przypisana” do Obligacji. Powie ktoś, że jest to marża niewielka (na dzień pisania tego artykułu wynosi ona odpowiednio 1.5% w przypadku obligacji 6 letnich i 2% w przypadku obligacji 12 letnich). Ale na pewno łączne zyski będą wyższe niż popularne w naszym kraju lokaty, a ponadto, gwarantem wykupu obligacji jest Skarb Państwa, a więc są one bezpiecznym środkiem pomnażania pieniędzy.

Obligacje 500+ powinny być w „portfelu” każdej osoby, która chce oszczędzać pieniądze na przyszłość swoich dzieci. Oczywiście można znaleźć też i inne sposoby na takie inwestycje, ale dla osób które nie znają się na inwestowaniu, Obligacje 500+ są bardzo dobrą alternatywą. Tym bardziej, że można je kupić bardzo łatwo (min w oddziałach PKO BP), tak samo jak i dokonać ich wykupu.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here