Czy warto korzystać z pożyczek społecznościowych

0
73

Sposobów na pożyczenie pieniędzy mamy bardzo dużo. Oczywiście najbardziej popularne są tu banki. Coraz większą popularnością cieszą się też firmy pożyczkowe oferujące różnego rodzaju pożyczki przez Internet. Jednakże aby pożyczyć pieniądze z banku musimy liczyć się z wieloma formalnościami, badaniem zdolności kredytowej, historii kredytowej zgromadzonej w Biurze Informacji Kredytowej itp. Natomiast pożyczki udzielane przez firmy pożyczkowe są stosunkowo drogie . Na szczęście mamy obecnie inną alternatywę. Są nią pożyczki społecznościowe. 

Pożyczki społecznościowe są udzielane za pośrednictwem specjalnych portali internetowych. To właśnie na nich wystawiane są “aukcje”, czyli prośby o pożyczki. Osoby które się o nie ubiegają, muszą określić ile pieniędzy chcą pożyczyć, w jakim okresie pieniądze będą spłacane i jakie oprocentowanie są skłonne zapłacić w zamian za udzielenie pożyczki. Po wystawieniu aukcji, wnioskodawca musi czekać aż znajdą się Inwestorzy, którzy będą skłonni pożyczyć wnioskującemu pieniądze. Jeżeli będziemy wiarygodni i Inwestorzy nam zaufają, pieniądze szybko znajdą się na naszym koncie.  

Na pewno wiele osób zastanawia się, czy łatwo dostać pożyczkę społecznościową? I niestety nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Albowiem każdy z nas ma inną sytuację. Na pewno ważnym elementem ułatwiającym pożyczenie pieniędzy jest weryfikacja. Jeżeli potwierdzimy jak najwięcej informacji na nasz temat, z całą pewnością szansą na pożyczkę będzie większa. A co możemy zweryfikować? Nasze dane osobowe, adres, miejsce pracy, zarobki, historię w BIK itp. Ponadto ważne jest też to, że jeżeli zweryfikujemy wiele danych, a więc w oczach Inwestorów staniemy się wiarygodni, możemy liczyć też na niższe koszty pożyczki. Albowiem jeśli ryzyko kredytowe maleje, pożyczkodawcy są skłonni obniżyć swoje zyski. 

Gdzie szukać pożyczek społecznościowych? Oczywiście w sieci internetowej. Jest sporo portali które je oferują. Jednakże w naszym kraju wciąż nie ma wielu inwestorów, którzy chętnie w ten biznes wejdą. Dlatego może się zdarzyć, że na nasza pożyczkę będziemy musieli nieco poczekać. Zwłaszcza, gdy ubiegamy się o nią po raz pierwszy. Jeśli naszą pierwszą pożyczkę spłacimy na czas – i co ważne w terminie – wtedy na pewno znajdzie się więcej chętnych na pożyczenie nam pieniędzy, jeśli zajdzie taka potrzeba.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here