Dlaczego warto ubezpieczyć dom lub mieszkanie

0
1279

Praktycznie nigdy nie wiadomo, kiedy w naszym domu lub mieszkaniu coś się wydarzy. Mówimy tu np o zalaniu podłogi przez pralkę czy też uszkodzeniach wynikających z włamania. A przecież w naszym domu może też zdarzyć coś gorszego jak np pożar. Oczywiście takie nieprzewidziane wydarzenia sprawiają, że mamy sporo problemów, ale do tego dochodzą jeszcze sprawy związane z finansami. Po prostu każdy remont wywołany takimi wypadkami to dodatkowe koszty, które musimy ponosić. Na całe szczęście nie musimy sami tych wydatków jeśli oczywiście wcześniej o to zadbamy. Wystarczy bowiem ubezpieczyć nasz dom lub mieszkanie, a wszelkie wydatki przejmie na siebie firma ubezpieczeniowa. 

Ubezpieczenie domu lub mieszkania oferuje praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Możemy samodzielnie wybrać sobie zakres w jakim chcemy chronić nasze nieruchomości i od jakich ryzyk. 

Najprostsze ubezpieczenie jakie mają towarzystwa ubezpieczeniowe to ubezpieczenie nieruchomości od ognia i od innych zdarzeń losowych. Chroni ono tylko mury i elementy stałe znajdujące się w mieszkaniu lub domu. Mówimy tu o ścianach działowych, instalacjach jakie znajdują się w nieruchomości, drzwiach, oknach i zamontowanych na stałe urządzeniach – grzejniki czy kominek. Oczywiście nasze ubezpieczenie możemy rozszerzyć i zadbać o mienie ruchome. Mówimy tu o meblach, sprzęcie RTV i AGD, instrumentach muzycznych, gotówce, biżuterii czy nawet o odzieży. Ponadto możemy wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Ubezpieczenie od szkód wyrządzonych przez nasze zwierzęta itp. 

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Albowiem każdemu z nas zależy na czymś innym. Jedni będą zwracać większą uwagę na rzeczy które się znajdują w naszym domu, inni na sprawy związane z bezpieczeństwem a jeszcze inni na koszty jakie są związane z ubezpieczeniem. Dlatego zawsze powinniśmy dobrze przemyśleć co jest dla nas najważniejsze, skonsultować się z agentem ubezpieczeniowym by ubezpieczyć naszą nieruchomość w najlepszy możliwy sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here