Dlaczego warto ubezpieczyć swoje życie

0
1283

Ubezpieczenia, poza kilkoma wyjątkami, nie są obowiązkowe. Dlatego też, chociaż większość z nas uważa że są one potrzebne, nie decyduje się na ich wykupienie. Do ubezpieczeń które stosunkowo rzadko są zawierane, należy ubezpieczenie na życie. Oczywiście różne są powody, dla których nie decydujemy się na zawarcie umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Albowiem powodów tych może być bardzo dużo. My jednak postaramy się wytłumaczyć, dlaczego warto ubezpieczyć swoje życie.

Polisa na życie to umowa zawarta pomiędzy towarzystwem ubezpieczeniowym a jego klientem. Na mocy umowy, firma ubezpieczeniowa wypłaci osobie lub osobom wskazanym w polisie pieniądze równe sumie ubezpieczenia, gdy ubezpieczony stracił życie. I chociaż żadne pieniądze nie wrócą nam najbliższej nam osoby, to jednak mogą bardzo pomóc w naszym życiu. A więc mamy już pierwszy argument za wykupieniem polisy – zapewni ona stabilność finansową najbliższym w przypadku naszej śmierci. Ubezpieczenie na życie może też uratować nasze finanse, gdy zabraknie naszych wpływów do domowego budżetu. Zwłaszcza gdy byliśmy głównym żywicielem rodziny. Nasza najbliższa rodzina będzie miała czas, by na spokojnie poszukać najlepszych pod względem finansowym rozwiązań.

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych rozszerza zakres polisy na pokrycie kosztów ewentualnej rehabilitacji ubezpieczonego lub członków najbliższej rodziny. Nie trzeba chyba nikomu mówić, ile taka rehabilitacja kosztuje. A wypadki „chodzą po ludziach”, więc dobrze mieć zabezpieczenie w postaci polisy, dzięki której nie będziemy musieli ponosić kosztów z nią związanych.

Polisa ubezpieczeniowa zapewnia nam także poczucie bezpieczeństwa. Nie musimy się martwić, co stanie się z naszą rodziną (a raczej jej finansami), gdy nas już nie będzie. Jest to niezwykle ważne, gdyż z większą radością budzimy się każdego dnia i idziemy do pracy, znajomych czy naszej rodziny.

Wiele osób twierdzi, że nie stać ich na wykupienie polisy na życie. Ale w takim razie, czy członków naszej najbliższej rodziny będzie stać na normalne życie gdy nas zabraknie? Na pewno nie. Jeśli teraz nie jesteśmy w stanie zaoszczędzić kilkuset złotych rocznie, to jak będzie wyglądała sytuacja finansowa naszych najbliższych, gdy do domowego budżetu nie będzie wpływała nasza pensja? Zastanówmy się nad tym i przekalkulujmy, czy ubezpieczenie na życie nie jest produktem ubezpieczeniowym, który potrzebujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here