Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

0
1518

Zgodnie z obietnicą jaką złożyła kilka dni temu partią rządząca, wczoraj przedstawione zostały założenia nowego programu Emerytura+. Wedle założeń, każdy emeryt i rencista dostanie w tym roku 1100 zł dodatkowej emerytury lub renty. Trzeba od razu zaznaczyć, że jest to kwota brutto. Na koncie pojawi się więc około 888 zł. Skąd wzięła się taka kwota? Otóż jest to równowartość najniższej emerytury.

Kto skorzysta z trzynastej emerytury

Z wypłaty dodatkowego świadczenia będzie mogło skorzystać prawie 10 mln osób. Zaliczamy do tej grupy emerytów i rencistów z powszechnego systemu ubezpieczeniowego (ZUS), rolnicy renciści i emeryci (KRUS), osoby które otrzymują emerytury pomostowe, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, osoby otrzymujące zasiłki i świadczenia przedemerytalne, renty socjalne, renty rodzinne, inwalidzkie i wojenne. Szacuje się, że łączny koszt związany z tym programem to około 10 mld zł.

Jak dostać trzynastą emeryturę

Aby dostać dodatkową rentę czy emeryturę, nie musimy nic robić. Nie ma potrzeby wypełniania specjalnych wniosków, czy wysyłania jakichkolwiek dokumentów. Pieniądze po prostu zostaną wysłane wszystkim, którzy otrzymują świadczenia emerytalne i rentowe. Jeżeli ktoś dostaje te pieniądze na konto, pojawią się one także na rachunku bankowym. Jeżeli przynosi je listonosz także i trzynasta emerytura zostanie przyniesiona przez pracownika Poczty.

Na razie Rząd przyjął, że dodatkowe świadczenie będzie wypłacone tylko w tym roku. Jeżeli wszystkie kroki legislacyjne potoczą się zgodnie z założeniem rządzących, pieniądze zostaną wypłacane juz od maja tego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here