Jak tanio zaplanować zagraniczny urlop

0
1293

Podróżowanie po Świecie – to marzenie niejednego z nas. Chcielibyśmy poznawać nowe kultury, zwyczaje, nowych ludzi itp. Niestety każdego z nas ogranicza wiele czynników, przez które marzeń tych nie możemy realizować. Dla jednych będzie to zbyt mała ilość dni wolnych od pracy, dla innych obawy związane z nieznajomością języków a dla jeszcze innych ograniczenia finansowe. Bo chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że podróżowanie wymaga od nas pewnych nakładów finansowych. I po prostu nie każdego stać na urlop w innych krajach. Ale jak mówi wiele osób, jeżeli do urlopu odpowiednio się przygotujemy, wtedy wcale nie musimy wydawać ogromnych sum, by miło spędzić czas na zagranicznym urlopie.

Koszty związane z zagranicznym urlopem możemy podzielić na kilka elementów. Po pierwsze są to koszty związane z transportem, po drugie z noclegiem, po trzecie z wyżywieniem i po czwarte wreszcie z atrakcjami jakie mogą nas spotkać na urlopie. Przeanalizujmy je po kolei i zastanówmy się, w jaki sposób zaplanować zagraniczny urlop.

Musimy pamiętać że przygotowanie do zagranicznych wojaży powinniśmy zacząć jak najwcześniej. Optymalnym terminem jest kilka miesięcy przed planowaną datą podróży. A zacząć powinniśmy od szukania jak najtańszego środka transportu. Gdy planujemy wyjazd poza Polskę najczęściej jest to samolot. Powinniśmy więc sprawdzać ceny lotów by znaleźć jak najniższą cenę. Gdy zrobimy to z odpowiednim wyprzedzeniem – możemy kupić bilet bardzo tanio. Zwłaszcza gdy trafimy na jakąś fajną promocję. Biletów lotniczych powinniśmy szukać na wyszukiwarkach lotów, co sprawia że to o wiele łatwiejsze zadanie. Starajmy się też być elastyczni jeśli chodzi o datę wyjazdu i powrotu. Albowiem w jeden dzień bilety mogą być nawet o połowę tańsze niż w następny, więc warto czasem zmienić planowaną datę wyjazdu.

Gdy mamy już zarezerwowany nasz bilet lotniczy, możemy pomyśleć o noclegu. I tu także dosyć istotny jest czas. Jeśli zarezerwujemy hotel wcześniej – znowu mamy szansę na spore oszczędności. I nie szukajmy noclegów przy samej plaży, czy przy głównych ulicach kurortów – z reguły ich cena jest o wiele wyższa niż od tych oddalonych o kilkaset metrów dalej. Krótki spacer z hotelu do plaży czy do restauracji dobrze nam zrobi, a w kieszeni pozostanie nam bardzo dużo pieniędzy.

Kolejnym ważnym elementem związanym z wydatkami na urlopie jest wyżywienie. Jeść musimy i nie mamy na to wpływu, ale ile na to jedzenie wydamy jest już uzależnione tylko i wyłącznie od nas. Oczywiście najtańszą możliwością jest przygotowywanie jedzenia samodzielnie. Ale nie jest to zawsze możliwe, więc musimy szukać innych rozwiązań. Zwykle stołujemy się więc w barach czy restauracjach. I tutaj także powinniśmy unikać lokali położonych blisko atrakcji turystycznych cze wielkich sklepów. W bocznych uliczkach często możemy spotkać fantastyczne miejsca, w których serwuje się fantastyczne potrawy a ich cena będzie bardzo przystępna. Musimy też pamiętać, że w wielu krajach mamy możliwość “targowania się” także w restauracjach, więc warto robić by jeszcze bardziej “zejść” z kosztami.

I na koniec atrakcje turystyczne. Tutaj także gdy się odpowiednio przygotujemy możemy obniżyć koszty naszego urlopu. I ponownie musimy pamiętać – im wcześniej kupujemy bilety – tym mamy szansę zapłacić za nie mniej. Zdarza się też często, że w wybrane dni wejście do atrakcyjnych turystycznie miejsc może być darmowe. Warto to zaplanować wcześniej i tak dostosować nasz plan podróży, by do tego miejsca pójść właśnie w ten “darmowy” dzień.

Koszty zagranicznego urlopu wcale nie muszą być przesadnie wysokie. Zwłaszcza gdy zaplanujemy wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem. Dlatego nie narzekajmy że nie mamy pieniędzy na urlop, tylko zaplanujmy go tak, by było go na nas stać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here