Jak zacząć inwestować w kryptowaluty

0
715

Szukając nowych sposobów na inwestowanie wolnych środków finansowych, wcześniej czy później trafimy na kryptowaluty. Jest to jeden z ostatnich “hitów” jeśli chodzi o inwestowanie. Kryptowaluty pozwalają bowiem na spore zyski, chociaż z drugiej strony jest to ryzykowna inwestycja i możemy też nasze pieniądze szybko stracić. Zastanówmy się więc, co zrobić by należeć do grona tych osób, które inwestują w krypto z zyskiem.

Jeśli chcemy zainwestować w kryptowaluty, na początku musimy jak najdokładniej poznać ten rynek. Musimy dowiedzieć się czym są kryptowaluty, jakie mamy kryptowaluty, od czego zależą ceny kryptowalut itd. Wydaje się to oczywiste, ale wielu początkujących inwestorów ignoruje ten etap i od razu “wchodzi” na rynek. Jak łatwo się domyśleć, zdecydowana większość z nich szybko traci swoje pieniądze, gdyż nie wiedzą jak “poruszać” się po rynku. Jeżeli mamy już podstawową wiedzę o kryptowalutach, musimy wybrać giełdę, na której będziemy kupować i sprzedawać nasze kryptowaluty. Jest to także bardzo istotn element, gdyż chociaż giełdy kryptowalut na pierwszy rzut oka nie różnią się za bardzo do siebie, to jednak jeśli popatrzymy na szczegóły, różnice będą zauważalane. Najlepiej jest wybrać giełdę, poprzez skorzystania z konta Demo. Najlepsze giełdy kryptowalut oferują “wirtualne konta”, gdzie możemy handlować kryptowalutami jak w realnym Świecie, jednakże bez ponoszenia żadnych strat finansowych. Obracamy bowiem wirtualnymi środkami i w tym czasie poznajemy wszystkie wady i zalety poszczególnej giełdy. Jest to też dla nas doskonały trening przed prawdziwą inwestycją, w czasie którego możemy jeszcze lepiej poznać wszelkie mechanizmy tego rynku.

Gdy mamy już wybraną giełdę, możemy już zacząć nasze inwestowanie. I tutaj także kilka wskazówek. Nie inwestujmy w kryptowaluty wszystkich naszych oszczędności. Jak już wspominaliśmy jest to inwestycja bardzo ryzykowna, więc szansa że stracimy nasze pieniądze jest bardzo duża. Dlatego też kupujmy kryptowaluty za taką ilość środków, które nie spowodują zrujnowania naszego domowego budżetu. W czasie inwestowania, nie skupiajmy się na jednej kryptowalucie, tylko inwestujmy w kilka – nawet gdy są mniej popularne. Mamy wtedy większe szanse na zyski, gdyż jeśli stracimy na jednej – na innej możemy zarobić. Cały czas musimy śledzić wszelkie informacje płynące z rynku kryptowalut, gdyż mają one realny wpływ na ich cenę.

Inwestycja w kryptowaluty może okazać się tzw “strzałem w dziesiątkę”. Może też okazać się początkiem finansowej zapaści. W związku z tym zanim zaczniemy kupować Bitcoiny, czy inne krypto, zastanówmy się dobrze, czy jest to rynek odpowiedni dla nas. Nikt bowiem nie lubi tracić pieniędzy, a jak pokazują statystyki, więcej graczy na tym rynku (zwłaszcza nowych), traci zainwestowane pieniądze. Aby nie należeć do tego grona, inwestujmy z rozwagą, spokojem i ostrożnością, by później cieszyć się ciągle powiększającym się portfelem.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here