Jak założyć konto w banku przez Internet – poradnik

0
1487
bankowość przez internet

Jeszcze kilka lat temu by założyć konto w banku, musieliśmy udać się do wybranej przez nas placówki, by w niej załatwić wszelkie formalności. Dzisiaj także możemy w ten sposób otworzyć nasz rachunek, ale konto możemy założyć także bez wychodzenia z domu. A wszystko dzięki sieci internetowej i możliwości założenia konta przez Internet. Możliwość taką daje nam coraz więcej banków i jak pokazują statystyki, coraz więcej osób z takiej możliwości korzysta. Zobaczmy więc, co zrobić, by założyć konto w banku bez wychodzenia z domu.

Jeżeli chcemy założyć konto przez Internet, musimy przede wszystkim znaleźć bank, z najlepszą dla nas ofertą. Na całe szczęście jest propozycji mamy bardzo dużo, więc z całą pewnością znajdziemy coś, co nas zadowoli. Kolejnym etapem jest wypełnienie wniosku znajdującego się na stronie internetowej banku. Musimy na tym etapie podać nasze dane osobowe znajdujące się w dowodzie osobistym a także adres mailowy i numer telefonu komórkowego. Gdy wszystkie czynności związane z wypełnieniem wniosku mamy już za sobą, wysyłamy wniosek do banku i czekamy na jego rozpatrzenie. Jeżeli bank nasz wniosek rozpatrzy pozytywnie, będziemy musieli podpisać z bankiem umowę.

Czy oznacza to, że będziemy musieli udać się do banku? Na całe szczęście nie. Otóż umowę także możemy podpisać bez wychodzenia z domu. I co ciekawe mamy na to aż dwa sposoby.

Po pierwsze z umową przyjedzie do nas kurier opłacony przez bank. Sprawdzi on czy podaliśmy prawdziwe dane w czasie uzupełniania wniosku i jeśli wszystko będzie się zgadzało, podpiszemy przy nim umowę. Kurier zabierze ją do banku, by cała procedura mogła być kontynuowana.

Drugim sposobem jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego z innego banku. Taki przelew stanowi potwierdzenie akceptacji umowy. Bez względu na to z jakiej metody podpisania umowy skorzystamy, będziemy mogli się z nią zapoznać, gdyż bank wyśle ją nam na nasz adres mailowy. Od jakiegoś czasu banki wprowadzają jeszcze jeden sposób założenia konta w banku. Chodzi oczywiście videoweryfikację. W tym celu korzystamy z naszej kamery zainstalowanej w laptopie i prowadzimy z pracownikiem banku videokonferencję, podczas której składamy wniosek. Pracownik banku za pomocą specjalnego programu może porównać naszą twarz ze zdjęciem z dokumentu tożsamości, by potwierdzić naszą wiarygodność.

Po podpisaniu umowy, nie możemy jeszcze korzystać z konta. Musimy je aktywować. Od banku powinniśmy otrzymać login i hasło, dzięki któremu zalogujemy się na nasz rachunek. Jest to hasło jednorazowe, a właściwe ustalamy sobie samodzielnie. I to za pomocą tego hasła będziemy się do naszego rachunku logować. Po tej czynności nasze konto będzie już aktywne i będziemy mogli w pełni z niego korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here