Jak zarabiać dzięki pożyczkom społecznościowym

0
62

Pożyczki społecznościowe to jeden z wielu sposobów na pożyczenie pieniędzy. Osoba która ma “braki finansowe” i musi pożyczyć dodatkowe środki, może “poprosić” osoby prywatne o pieniądze, która odda im na zaproponowanych z góry warunkach. Cała transakcja odbywa się na specjalnych portalach, dzięki czemu wszystko odbywa się sprawnie i czytelnie. 

Pożyczki społecznościowe mają jeszcze jedną zaletę. Pozwalają one na inwestowanie pieniędzy i na osiągania całkiem niezłych zysków. Jak wygląda to w praktyce? Postaramy się to wytłumaczyć.

Osoba która posiada nadwyżki finansowe i chce je zainwestować, może zarejestrować się na portalu oferującym pożyczki społecznościowe i pożyczać pieniądze innym. Nie jest to skomplikowana procedura i zajmuje zaledwie kilka minut. Na portalach takich, znajdziemy aukcje, czyli prośby od osób prywatnych o pożyczkę. Inwestor wybiera tę osobę, której chce pożyczyć pieniądze i za pośrednictwem portalu przelewa je na konto wnioskodawcy. Potem osoba która pożyczyła pieniądze, spłaca je w miesięcznych ratach wraz z ustalonymi wcześniej odsetkami. Zyskiem Inwestorów są tu właśnie te odsetki. I nie są one wcale takie małe. Obecnie pożyczkobiorcy zazwyczaj są skłonni zapłacić nawet 10% odsetek w zamian za udzielnie im pożyczki. Do tego często dochodzą różnego rodzaju bonusu, które nasze zyski jeszcze bardziej zwiększają. 

Wydaje się więc, że pożyczki społecznościowe to doskonały sposób na inwestycje. Jednak musimy pamiętać, że wiąże się on ze sporym ryzykiem. A wszystko dlatego, że nigdy do końca nie jesteśmy pewni, czy pożyczkobiorca będzie nam spłacał pieniądze. Jest to więc takie samo ryzyko, jakie ponoszą banki. Może się okazać, że osoba której pożyczyliśmy pieniądze nie chce ich oddać i wtedy zaczynają się problemy. Wprawdzie portale za pośrednictwem których pożycza się pieniądze często pomagają w ich odzyskaniu, ale nigdy nie mamy pewności, że na pewno do nas wrócą. Dlatego należy dobrze zastanowić się komu i ile pożyczyć. Pomocą mogą nam służyć różnego rodzaju weryfikacje, jakie są wymagane od osób proszące o pożyczki. Dzięki nim możemy zminimalizować ryzyko, ale zawsze pozostanie jakiś “margines błędu”. Dlatego zanim zdecydujemy się na taki sposób pomnażania naszych pieniędzy zastanówmy się dobrze, czy rzeczywiście jest on dla nas idealny.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here