Kalkulator kredytowy – co to?

0
511
kalkulator kredytowy

W momencie szukania najlepszej oferty pożyczkowej, zdecydowana większość z nas zwraca szczególną uwagę na koszty pożyczki. Nie lubimy bowiem przepłacać i zawsze szukamy najtańszej oferty. Może ktoś sobie pomyśleć, że nie jest łatwo określić koszt pożyczki, bez względu na to czy pożyczamy pieniądze w banku czy też w firmie pożyczkowej. Ale nie potrzebujemy do tego wyższej znajomości matematyki. A wszystko dzięki kalkulatorom kredytowym, które szybko powiedzą nam ile za daną pożyczkę musimy zapłacić.

Czym są kalkulatory kredytowe

Kalkulatory kredytowe, to nic innego jak specjalne programy, za pomocą których wyliczony zostaje koszt kredytu, czy też pokazana zostaje wysokość raty po wprowadzeniu do nich odpowiednich parametrów. Są one niezmiernie łatwe w obsłudze, więc nawet osoby które nie mają dużej styczności z finansami i bankowością, spokojnie sobie z nimi poradzą.

Jak działają kalkulatory kredytowe

Jak już pisaliśmy, obsługa kalkulatorów kredytowych jest bardzo prosta. Zazwyczaj, musimy podać jaką kwotę chcemy pożyczyć i po jakim czasie pieniądze zwrócimy. Robimy to przesuwając odpowiednie “suwaki” powiązane z kwotą i okresem spłaty, lub wpisując do odpowiednich pól interesujące nas parametry. Po chwili na ekranie pojawi się kwota miesięcznych rat, całkowity koszt pożyczki a także RRSO. Z takimi kalkulatorami mamy do czynienia zwłaszcza w przypadku firm pożyczkowych. Jeśli chodzi o kalkulatory kredytowe znajdujące się na stronach banków, to mogą być one bardziej skomplikowane i możemy w nich podać także jaki system spłat nas interesuje (raty równe czy raty malejące) a także zostaniemy poinformowani o wysokości ewentualnej prowizji jaką musimy zapłacić. Oczywiście będziemy też znali wysokość raty, całkowity koszt kredytu i RRSO.

Porównywarki kredytowe czyli kalkulatory kredytowe w jednym miejscu.

Może ktoś powiedzieć, że chociaż kalkulatory kredytowe są bardzo pomocne jeśli chodzi o obliczanie kosztów pożyczki, to jednak w dalszym ciągu nie wiemy czy oferta banku czy firmy pożyczkowej jest konkurencyjna. Dlatego musimy sprawdzić koszty pożyczek w innych instytucjach. Na pewno bardzo czasochłonne było by logowanie się na strony poszczególnych banków czy firm pożyczkowych i sprawdzanie kosztów ich produktów na kalkulatorach które się na nich znajdują. O wiele łatwiejszą i szybszą opcją jest skorzystanie z porównywarek kredytowych. Porównywarka, to jakby połączenie wszystkich kalkulatorów kredytowych w jednym miejscu. Po wpisaniu do porównywarki interesujących nas parametrów, otrzymamy wyliczenie kosztów długu w poszczególnych bankach czy firmach pożyczkowych. Na pewno jest to bardzo dobre rozwiązanie, pozwalające na zaoszczędzenie czasu i szybkie wybranie najlepszej dla nas oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here