Konto oszczędnościowe – podstawowy produkt każdego oszczędzającego

0
1225

Wiele osób chciałoby zacząć oszczędzać, ale nie wie od czego zacząć. Zazwyczaj zostawiamy więc pieniądze na naszym rachunku, by na nim gromadziły się nasze oszczędności. Ale nie jest to do końca idealne rozwiązanie. Po pierwsze, oprocentowanie naszych rachunków jest bardzo niskie, więc praktycznie nie dostajemy za gromadzenie na nich pieniędzy żadnych odsetek. Po drugie, mamy do naszych oszczędności bardzo łatwy dostęp, więc może nas kusić, aby z nich skorzystać. I wtedy z naszego oszczędzania nici. W związku z tym, o wiele lepszym rozwiązaniem jest gromadzenie naszych wolnych środków na koncie oszczędnościowym.

Konta oszczędnościowe prowadzone są przez większość banków. Jest to specjalny rachunek, na którym możemy gromadzić nasze oszczędności. Możemy je otwierać zarówno w banku w którym mamy nasze konto podstawowe, jak i w każdym innym banku. Jakie są zalety takich kont? Przede wszystkim są one lepiej oprocentowane niż nasze ror-y. Dzięki temu, mamy możliwość zaoszczędzenia większej ilości pieniędzy. Kolejnym atutem takich kont jest to, że do naszych pieniędzy mamy ograniczony dostęp. Sprawia to, że nie wykorzystamy ich na niepotrzebne wydatki. Jednakże gdy naprawdę będziemy ich potrzebować, możemy z nich bez problemu skorzystać. Zazwyczaj banki oferują nam jeden darmowy przelew w ciągu miesiąca z tego rachunku, a z a pozostałe musimy płacić. Musimy też wiedzieć, że pieniądze gromadzone na kontach oszczędnościowych, są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, więc nawet gdyby bank upadł, odzyskamy nasze pieniądze.

Konto oszczędnościowe możemy założyć bardzo łatwo. Czasami wystarczy tylko kilka kliknięć w naszej bankowości elektronicznej, by stać się jego posiadaczem. Jeżeli chcemy założyć takie konto w banku w którym nie mamy rachunku, także zrobimy to bez wychodzenia z domu. Wystarczy telefon lub inny rodzaj kontaktu z bankiem i sprawa będzie rozwiązana. A potem wystarczy już tylko oszczędzać na wyznaczony cel. Jeżeli takich celów mamy kilka możemy sobie założyć kilka takich kont i przelewać na nie pieniądze. Jest to rozwiązanie niezwykle proste a zarazem dające nam możliwość oszczędzania, a o tym powinien pamiętać każdy z nas.    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here