Pożyczka (chwilówka) przez Internet – krok po kroku

0
1331

Rozwój sieci internetowej sprawił, że wiele czynności, które kiedyś wymagały od nas wyjścia z domu, dzisiaj możemy załatwić siedząc wygodnie na kanapie. Jedną z nich jest pożyczanie pieniędzy. Pożyczki przez Internet oferowane przez firmy pozabankowe stają się coraz popularniejsze i decyduje się na nie coraz więcej osób. Jednakże w dalszym ciągu wiele osób boi się z nich skorzystać. Obawiają się oni, że procedura z nimi związana jest skomplikowana i że mogą sobie z nią nie poradzić. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna i każda osoba która zna podstawy poruszania się po Internecie spokojnie sobie  w tym przypadku poradzi.

Co zrobić aby skorzystać z pożyczki przez Internet? Przede wszystkim musimy mieć dostęp do sieci internetowej. Możemy w niej znaleźć wiele firm pożyczkowych, które oferują pożyczki bez wychodzenia z domu. Ich oferta jest do siebie zbliżona, a największą różnicą pomiędzy nimi są koszty pożyczek. Jeżeli już wybraliśmy tę, w której chcemy pożyczyć pieniądze, pierwszym krokiem jest rejestracja w bazie danych firmy. Na tym etapie, podajemy nasze podstawowe dane osobowe, znajdujące się w dowodzie osobistym. Adres, PESEL itp. W formularzu rejestracyjnym znajdują się też rubryki, w których musimy wpisać nasz numer telefonu, wysokość naszych dochodów, ich źródło, adres mailowy i numer konta bankowego. To ostatnie zazwyczaj musimy zweryfikować. W tym celu wykonujemy z niego przelew na rachunek firmy pożyczkowej (zwykle są to kwoty od 1 grosza do “złotówki”). Innym sposobem na weryfikację konta jest nasza zgoda na wykorzystanie przez pożyczkodawcę specjalnej aplikacji, która pozwala na “zaglądnięcie” na nasze konto. Jeżeli dane z naszego rachunku pokrywają się z danymi podanymi w czasie rejestracji, możemy wnioskować o pożyczkę.

Wnioskując o pożyczkę przez Internet, zaznaczamy jaka kwota nas interesuje i po jakim czasie chcemy nasze zadłużenie oddać. Zazwyczaj wykorzystujemy do tego specjalne suwaki, które musimy przesuwać w prawo lub lewo. Gdy mamy już wszystko zaznaczone, potwierdzamy naszą prośbę, co równoznaczne jest ze złożeniem wniosku o pożyczkę. Firmy pożyczkowe oferujące szybkie pożyczki online rozpatrują je bardzo szybko i w przypadku pozytywnej decyzji od razu zlecają wykonanie przelewu na podane w czasie rejestracji konto. Jeżeli więc nasz rachunek znajduje się w tym samym banku co rachunek firmy w której złożyliśmy nasz wniosek, pieniądze do dyspozycji będziemy mieli w kilkanaście minut. Gdy konta znajdują się w różnych bankach, procedura może się wydłużyć ale zwykle nie trwa dłużej niż 24 godziny.

Jak więc widać, by skorzystać z pożyczki przez Internet nie musimy wykonywać wielu czynności i poświęcać im wiele czasu. Jeszcze łatwiej i szybciej mogą dostać pożyczkę osoby, które regularnie pożyczają i oddają na czas swoje zobowiązania (chodzi o pożyczki w jednej firmie). Dla nich wystarczy telefon komórkowy i wysłanie SMS-a z odpowiednim tekstem, co jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o pożyczkę. Coraz więcej firm pożyczkowych daje też możliwość złożenia wniosku w czasie rozmowy telefonicznej, co także może wielu osobom ułatwić pożyczenie pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here