Pożyczki bez zabezpieczenia

0
79

Jeżeli znajdujemy się “w potrzebie” i musimy pożyczyć gdzieś pieniądze, zazwyczaj staramy się szukać takich ofert, które pozwolą nam pożyczyć pieniądze szybko i bez zbędnych formalności. Na formalności te składa się kilka elementów, a jednym z nich jest zabezpieczenie pożyczki. Jeśli złożymy wniosek o pożyczkę w banku – prawie zawsze zostaniemy poproszeni o jakieś zabezpieczenie. Może to być hipoteka, poręczenie, weksel, przewłaszczenie itp. Jak łatwo się domyśleć, nie jest to dla nas korzystna sytuacja, gdyż musimy poszukać osoby która poręczy naszą pożyczkę, czy też ponieść jakieś koszty związane z ustanowieniem hipoteki. Jeśli chcemy pożyczyć większa kwotę – wtedy takie postępowanie ma dla nas sens. Jednakże jeśli w grę wchodzą niewielki kwoty – do 5 000 zł – wtedy oczekujemy pożyczki bez zabezpieczenia. W bankach możemy pożyczkę bez zabezpieczenia dostać, ale musimy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim musimy udokumentować że stać nas na spłatę długu, a po drugie, nasze historia kredytowa musi być nieskazitelna. Niestety nie każdy może te wymagania spełnić. Więc bank będzie od nas żądał zabezpieczenia pożyczki. Czy nie znajdziemy więc oferty, dzięki której pożyczymy pieniądze i nie będziemy musieli w jakiś sposób zabezpieczyć naszej pożyczki? Oczywiście nie. Są przecież firmy pożyczkowe, które chętnie pożyczą nam pieniądze i nie będą od nas oczekiwały podpisania weksla czy podpisu poręczyciela. 

Jeszcze do niedawna firmy pożyczkowe kojarzyły się nam tylko i wyłącznie z chwilówkami. Są to krótkoterminowe pożyczki (zwykle na 30 dni), które możemy uzyskać bez wychodzenia z domu. Jednakże od jakiegoś już czasu, w naszym kraju działają także firmy, w  których ofercie znajdują się pożyczki ratalne. Można je zaciągać nawet na 2-3 lata, więc w grę wchodzą tu wyższe kwoty. Ich cechą charakterystyczną jest to, że aby je dostać nie musimy przedstawiać żadnego zabezpieczenia. Podobnie jak w przypadku chwilówek, całą procedurę wykonujemy bez wychodzenia z domu, więc jest to dla nas korzystne, gdyż możemy o pożyczkę wnioskować w dowolnej porze dnia czy nocy. Wprawdzie część firm pożyczkowych może uzależniać wypłatę pieniędzy od podpisania umowy pożyczki, ale w takim przypadku przyjeżdża do nas kurier i podpisujemy ją w jego obecności. 

Wydawać by się mogło, że taka pożyczka bez zabezpieczenia udzielana przez firmy pożyczkowe, jest dla nas idealnym rozwiązaniem. Jednakże ma ona jeden duży mankament. Są nim wysokie koszty, jakie są z nią związane. W porównaniu z pożyczką z banku, jest ona o wiele droższa. Jest to związane min. ze zwiększonym ryzykiem jakie ponoszą firmy, które je udzielają. W związku z tym, podnoszą one koszty jakie są związane z pożyczką, aby zrekompensować sobie ewentualne straty, wynikające z niespłacanych pożyczek.

Pożyczka bez zabezpieczenia to na pewno ciekawe dla nas rozwiązanie. Jednakże zanim złożymy wniosek by ją dostać, zastanówmy się, czy będzie nas stać na jej spłatę, gdyż jej koszty są bardzo wysokie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here