Pożyczki prywatne – jak nie dać się oszukać

0
1041

Najbezpieczniejszym sposobem na pożyczenie pieniędzy, na pewno jest złożenie wniosku o pożyczkę w banku. Ale niestety wiele osób – z różnych względów – nie może w tych instytucjach dostać pożyczki. Brak stałych dochodów, dochody które trudno udowodnić, zła historia kredytowa – to tylko część powodów, przez które banki mogą odmówić nam udzielenia pożyczki. Na pewno nie jest to korzystna sytuacja, zwłaszcza gdy chcemy pożyczyć większą kwotę. Albowiem nie możemy w takiej sytuacji skorzystać z firm pozabankowych, które maksymalnie oferują nam 20 – 30 tyś zł. Na szczęście mamy jeszcze jedno rozwiązanie, które pomoże nam rozwiązać nasz problem. Chodzi oczywiście o pożyczki prywatne.

Stosunkowo łatwo możemy znaleźć osoby, które pożyczają innym pieniądze, czerpiąc z tego zyski. Powiedźmy od razu że są to pożyczki legalne, oczywiście jeśli pożyczkodawca działa zgodnie z prawem. Najwięcej osób które oferują pożyczki prywatne możemy znaleźć w sieci internetowej. Ale jak wiadomo, Internet jest w znacznej mierze anonimowy. A więc do takiej transakcji obydwie strony powinny podejść z pewną ostrożnością. My skupimy się na stronie pożyczkobiorcy, czyli powiemy co powinniśmy zrobić, by nie dać się oszukać pożyczając pieniądze od osoby prywatnej.  

Nie oszukujmy się i musimy to wyjaśnić na samym początku. Bardzo duża ilość osób oferujących pożyczki prywatne, wcale nie chce ich nam udzielić. Po prostu, chcą nas „wykiwać” i w jakiś sposób zdobyć od nas pieniądze. Albo chociażby wyłudzić nasze dane osobowe, by później w jakiś sposób z nich skorzystać. Dlatego jeśli decydujemy się na pożyczkę prywatną, musimy być niezmiernie ostrożni. Przede wszystkim nie ufajmy każdemu kto je oferuje. Jeśli znajdziemy jakąś osobę które ma w ofercie pożyczki prywatne, postarajmy się poszukać informacji na jej temat. W sieci internetowej jest wiele takich miejsc, zwłaszcza na różnego rodzaju forach. Jeśli tylko w naszej głowie pojawi się jakieś światełko ostrzegawcza – od razu powinniśmy przestać się z taką osobą komunikować. Nigdy, ale to przenigdy nie wpłacajmy żadnych prowizji czy innego rodzaju opłat, jeśli pożyczka nie została nam już wypłacona. Jeśli ktoś uzależnia wypłatę pieniędzy od wcześniejszej wpłaty prowizji, na 99% jest on oszustem, który chce od nas wyłudzić pieniądze. Czego jeszcze powinniśmy unikać? Kontaktowania się z pożyczkodawcami za pośrednictwem drogich SMS czy też telefonów, generujących drogie połączenia. To także może być oszustwo i próba wyłudzenia od nas pieniędzy.

Szukając osoby która oferuje pożyczki prywatne , starajmy się znaleźć kogoś w naszej okolicy, z kim możemy się spotkać i porozmawiać. Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę, podpiszmy umowę, która powinna zawierać jak najwięcej szczegółów dotyczących wypłaty pieniędzy, spłaty długu czy zabezpieczenia pożyczki. Zanim ją podpiszemy, przeczytajmy ją uważnie, by nic nas potem w niej nie zaskoczyło.

Pożyczka prywatna może być dla nas bardzo dobrym rozwiązaniem. Może też być wielkim problemem który zaszkodzi naszym finansom. Szukając osób które je udzielają, bądźmy bardzo ostrożni, by nie dać się oszukać i by spłata długu nie nastręczała nam większych kłopotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here