Pożyczki wakacyjne

0
755

Po stopniowym znoszeniu restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, coraz więcej osób zaczyna planować swój urlop. A jak wiadomo, urlop wiąże się z kosztami, albowiem zarówno wynajęcie pensjonatu czy wakacyjne atrakcje nie są darmowe. Nie każdego stać na taki jednorazowy wydatek, w związku z czym część osób musi wspomóc się bankowym kredytem. Banki doskonale zdają sobie sprawę, że w tym czasie wiele osób będzie składać wniosek o dodatkowe pieniądze. I właśnie dlatego, w ich ofercie pojawiają się coraz częściej pożyczki na wakacje.

W założeniu pożyczki wakacyjne mają być atrakcyjne, by przyciągnąć osoby, które będą ich potrzebować. W związku z tym, banki reklamują je jako pożyczki o obniżonym oprocentowaniu, pożyczki bez prowizji, czy też jako pożyczki z uproszczonymi formalnościami. Jednakże jeśli popatrzmy na te oferty dokładnie, nie do końca pożyczki na wakacje są takie atrakcyjne. Albowiem jeśli bank obniża oprocentowanie, to bardzo często podnosi prowizję. I na odwrót, gdy nie musimy płacić za udzielenie pożyczki prowizji, bank podniesie jej oprocentowanie. Bardzo często też mamy do czynienia z sytuacją, w której banki uzależniają zaciągnięcie tańszej pożyczki na wakacje ze skorzystaniem z dodatkowych produktów bankowych (karta kredytowa, ubezpieczenie itp.). Za te dodatkowe produkty zwykle musimy już płacić, więc okazuje się, że super tania oferta pożyczkowa nie jest już taka tania.   

Czy warto korzystać z pożyczki na wakacje? Oczywiście jest to sprawa indywidualna. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, po zakończeniu urlopu, będziemy musieli pożyczone pieniądze oddać. A więc musimy dobrze zastanowić się, czy warto zadłużać się na wakacje. Może powiedzieć ktoś, że tak, gdyż łatwiej jest oddawać co miesiąc raty do banku, niż odłożyć pieniądze na wakacje. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że przez to nasz urlop będzie kosztował nas więcej, gdyż w jego koszty musimy wliczyć bankowe odsetki.

Za wakacyjny urlop wcale nie musimy przepłacać. Możemy zaplanować go w taki sposób, by zwyczajnie było nas na niego stać. Szukajmy więc specjalnych ofert promocyjnych w pensjonatach, darmowych atrakcji które możemy spotkać w każdym kurorcie itp. W takim wypadku pożyczka na wakacje nie będzie nam potrzebna, a po zakończonym urlopie nie będziemy musieli nic oddawać do banku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here