Wady kryptowaluty bitcoin

0
954

Wzrost zainteresowania kryptowalutą bitcoin wpłynął na powstanie dużej ilości edukacyjnych stron, które promują tylko i wyłącznie zalety wirtualnej waluty. Mocnych stron stosowania bitcoin jest rzeczywiście sporo. Jest to bardzo bezpieczny, szybki i łatwy w użytkowaniu sposób transakcji pieniężnych. Ponadto nie są one kontrolowane przez instytucje finansowe, ani nie posiadają banku centralnego. Jednak żadne państwo nie daje gwarancji na ich stabilność czy wartość, co sprawia, że kryptowaluta bitcoin może być podatna na spekulacje. Warto przyjrzeć się bliżej kilku innym wadom omawianej waluty które omawia portal kryptoporadnik.pl.

Bitcoiny a nielegalne interesy

Kryptowaluta bitcoin jest bardzo atrakcyjna dla grup przestępczych. Jej anonimowość, szybkość oraz brak instytucji nadzorujących sprawiają, że bitcoiny są chętnie wykorzystywane w różnego rodzaju nielegalnych interesach. Przykładem może być zamknięcie czarnego rynku Silk Road. Dokonywano tam ogromnej ilości transakcji z wykorzystaniem wirtualnej waluty. I właściwie nic nie wskazuje na to, by tego rodzaju proceder był w jakiś sposób zwalczany, co może ostatecznie doprowadzić do delegalizacji omawianej waluty. Kryptowaluty przyciągają także dużo piramid finansowych i oszukańczych projektów. Listę tzw. SCAM-ALERTÓW można znaleźć tutaj.

Niestabilność bitcoinów

Wielu specjalistów z dziedziny ekonomii jest zdania, że kryptowaluta bitcoin jest bańką spekulacyjną, która w każdej chwili może ulec zniszczeniu. Kursy bitcoina nie są stabilne – raz notuje ogromny skok w górę, by potem spaść o niemal połowę swojej wartości. W zasadzie nie można więc przewidzieć jaki będzie kolejny koszt omawianej kryptowaluty. Taka niepewność nie sprzyja wszelkiego typu interesom, jako że sprzedawcy i posiadacze bitcoinów codziennie mogą obawiać się, że ich waluta może stracić bardzo znacząco na wartości, przy jednoczesnym całkowitym braku opłacalności całego przedsięwzięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here