Jak zrobić przelew natychmiastowy?

0
1219
szybki przelew

Chyba każdemy z nas zdarzyło się zapomnieć o zapłaceniu rachunku za prąd, wodę czy raty do banku. Oczywiście może się to wiązać z jakimiś przykrymi konsekwencjami jak naliczenie karnych odsetek lub też obniżenie scoringu w BIK. Na szczęście mamy dzisiaj sposób na szybkie uregulowanie naszych zobowiązań, dzięki czemu prawdopodobieństwo wystąpienia opóźnienia jest mniejsze. Sposobem tym są przelewy natychmiastowe, które oferuje coraz więcej banków. Co to są za przelewy i jak je wykonać? Wyjaśniamy poniżej.

Jak sama nazwa wskazuje, przelewy natychmiastowe to przelewy dzięki którym odbiorca otrzyma pieniądze kilka minut po jego wykonaniu. Nie musimy więc tu czekać na standardowe sesje Elixir, gdzie na pieniądze musimy czekać nawet 2-3 dni. Dzięki takim przelewom, możemy zapłacić za rachunki, spłacić ratę w banku, przesłać pieniądze innym itp. Musimy jednak zdawać sobie sprawę iż obecnie nie wszystkie banki oferują takie przelewy, a ponadto w zdecydowanej większość przypadków są to przelewy płatne.

Jak wykonać przelew natychmiastowy? Cała operacja nie różni się bardzo od przelewu tradycyjnego. Musimy wpisać konto odbiorcy jego dane, kwotę jaką chcemy przelać czy informację dotyczącą tytułu wpłaty. Jednakże przed zatwierdzeniem płatności, musimy zaznaczyć opcję przelewu natychmiastowego (np. Express Elixir, BlueCash). Pieniądze pojawią się na koncie odbiorcy w kilka minut po zatwierdzeniu przelewu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here