Jakie serie, są częstym elementem wielu portfolio?

0
111

Aby ewentualny sukces w inwestycjach w kruszce był realny, warto postawić na popularne numizmaty o charakterze lokacyjnym. W tym tekście, postaramy się nieco przybliżyć czytelnikom, przynajmniej niektóre z nich. Tym bardziej, że zapisały się naprawdę solidnie, jeśli idzie o te właśnie formy szlachetnych metali.

Britannia – pewnik wśród monet bulionowych

Biorąc pod uwagę Europę, serią, która w naszym regionie geograficznym zasługuje na miano debiutanta w zakresie monet bulionowych, jest Britannia. Zarówno nazwa, jak i motyw pojawiający się na każdym z egzemplarzy, to nawiązanie do czasów, gdy w Zjednoczonym Królestwie, panowali Rzymianie. To oni nadali taki przydomek mieszkańcom terenów nad Tamizą i nie tyko. Z kolei ich personifikacją, była postać kobiety-wojowniczki. Jej nieustępliwy charakter, w największym stopniu, oddaje trójząb, który trzyma w ręce. Zresztą warto tu wspomnieć, że seria, która miała swój początek w 1987 roku, została wykonana z bardzo dużą starannością. Z całą pewnością, dodaje to walorów monecie, pod kątem jej przydatności także jako przedmiotu kolekcjonerskiego. Na koniec warto oczywiście pochylić się nad wymiarem inwestycyjnym, całości serii. Jest to o tyle ciekawe, że o ile w przypadku kilku innych serii, największym nominałem, jest jedna uncja trojańska, tutaj jest to uncji kilka. Taka ilość kruszcu, zdecydowanie pozwala na ewentualne osiągnięcie niemałego zysku. Oczywiście pod warunkiem podejmowania odpowiedzialnych decyzji, na rynku lokat w fizyczne formy kruszcu.

Gold Panda – moneta reprezentująca Azję

Skoro wyżej opowiedzieliśmy o numizmacie, który powstaje w Europie, teraz pora, by niejako przenieść się na tereny Azji. To właśnie w Chinach, od pierwszej połowy lat osiemdziesiątych, niezmiennie emitowana jest seria Gold Panda. Warto podkreślić, że w tym wypadku, monety z Państwa Środka, maja jedną, dość szczególną cechę. Skupia się ona na rewersie monet. To właśnie tam, umieszczono motywy tytułowych zwierząt. Wyjątkowość z nimi związana bazuje na tym, że zależnie od roku produkcji, pandy nigdy nie są identyczne. Jest to walor, obok którego z całą pewnością trudno przejść obojętnie. Tym bardziej, że całość wykonano świetnie. Jeśli już o aspektach wizualnych mowa, z całą pewnością, nie gorzej wykonano także rewers chińskich numizmatów. Tam zdecydowano się z kolei na umieszczenie Niebiańskiej Świątyni. Obecnie, jest to już nie tylko jeden z ważniejszych ośrodków związanych z azjatycką duchowością. Z racji na lokalizację, jest to też jedna z ważniejszych turystycznych atrakcji Pekinu. Co ciekawe, o ile w przypadku wszystkich innych serii numizmatów bulionowych na świecie, zawartości kruszców podaje się w uncjach trojańskich, tutaj zdecydowano się na gramy. Przypomnijmy, że jedna uncja trojańska, to równowartość około trzydziestu jeden gramów. Zmiany klasyfikacji, dokonano kilka lat temu. Chińska seria jest wręcz modelowym przykładem, jak doskonale można połączyć inwestycyjny charakter całości, z niebanalnym i pieczołowitym wykonaniem. Dotyczy to każdego egzemplarza, który wchodzi w skład tej edycji.

Kantor Lublin – Twój partner w zakupie monet bublionowych

Jeśli interesujesz się tematem monet bulionowych i inwestowaniem w złoto, warto poznać ofertę jednego z najbardziej rozpoznawalnych delarów tego kruszcu na rynku. Firma Tavex, w swojej ofercie posiada nie tylko złote monety, ale także całą serię sztabek złota i jedną z bogatszych tablic walutowych w kraju. Będąc w tych rejonach Polski, warto odwiedzić jeden z salonów – kantor Lublin, w którym na żywo można zapoznać się z całą gamą złotych produktów od ręki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here