Gdzie najtaniej wymienić walutę – kantory internetowe

0
1915
waluty

Jak pokazują wszelkiego rodzaju statystyki, wymieniamy coraz większą ilość walut. Wpływ na to ma wiele czynników. Ponieważ jesteśmy w strukturach Unii Europejskiej podróżowanie po całej Europie w celach turystycznych stało się o wiele łatwiejsze i przede wszystkim tańsze. Także osoby posiadające własne firmy, mogą bez problemów współpracować z zagranicznymi kontrahentami, a osoby fizyczne mogą dokonywać zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. I to właśnie dlatego coraz częściej wymieniamy złotówki na euro, dolary czy funty. Nie możemy też zapominać o osobach spłacających kredyty we frankach szwajcarskich. Mogą one samodzielnie kupować franki i przesyłać je do banku, dzięki czemu koszt takiego kredytu robi się niższy.

Waluty możemy wymieniać na kilka sposobów. Jako pierwszy na myśl przychodzi nam pewno wymiana walut w kantorach, które możemy spotkać praktycznie w każdym nawet mniejszym mieście. Inną alternatywą jest wymiana walut w bankach. Jednakże tutaj mamy do czynienia z mniej korzystnym kursem w związku z czym mniej ludzi decyduje się na taką transakcję w tych instytucjach. Ale od pewnego czasu mamy jeszcze jeden sposób na wymianę złotówek na inne waluty. Alternatywą tą są kantory internetowe. Pojawiły się one w naszym kraju kilka lat temu i systematycznie zwiększają liczbę swoich klientów. Dlaczego?

Po pierwsze jest to bardzo wygodny sposób na wymianę waluty (nie musimy wychodzić z domu, transakcję możemy zlecać 24 h na dobę itp), a po drugie kursy jakie oferują kantory internetowe są o wiele korzystniejsze od kantorów stacjonarnych, nie mówiąc już o bankach. A skoro mają lepsze kursy, możemy na takiej wymianie sporo zaoszczędzić. Ile? Przeanalizujmy to na przykładzie. Weźmy pod uwagę najczęściej wymienianą walutę czyli Euro. Jeżeli chcemy kupić 1000 EURO i załóżmy że robimy to w banku PKO BP gdzie aktualny kurs to 4.41 zł. A więc za nasze 1000 Euro zapłacimy 4 410 zł. Natomiast jeżeli sprawdzimy kurs EURO w jednym z najpopularniejszych w naszym kraju kantorze internetowym czyli Cinkciarz.pl to zobaczymy, że aktualny kurs EURO to 4.31 zł . A więc za nasze 1000 EURO musimy w nim zapłacić  4 310 zł. Różnica wynosi więc 100 zł. Jest to spora kwota, a związana jest ona tylko z jedną transakcją. Jeżeli wymiany walut wykonujemy częściej, nasze zyski automatycznie rosną.

Wymiana w kantorach online jest także bardzo bezpieczna. Zwłaszcza gdy korzystamy z tych najbardziej znanych kantorów, które działają na naszym rynku już od kilku lat. Są one zwykle kontrolowane przez organy finansowe (zwłaszcza te które należą do banków), gdyż dzięki temu mogą one zyskać większe zaufanie u swoich klientów. Pieniądze otrzymujemy bardzo szybko a samo wykonanie transakcji jest niezmiernie łatwe i szybkie. Należy się więc spodziewać, że w najbliższym czasie liczba osób rejestrujących się w kantorach internetowych będzie systematycznie rosła, podobnie jak i liczba wymienianych w nich walut.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here