Wszystko o kredycie samochodowym

0
688

Czy wyobrażamy sobie dzisiaj życie bez samochodu? Na pewno jest to możliwe, jednakże własne auto bardzo ułatwia życie. Nie jesteśmy od nikogo uzależnieni, możemy jechać gdzie chcemy i w czasie który jest dla nas najbardziej odpowiedni. Jednakże każdy chyba wie, że zakup własnych „czterech kółek” wiąże się ze sporym wydatkiem. I niestety nie każdego na taki wydatek stać. Na szczęście możemy wspomóc się kredytem samochodowym, który znajduje się w ofercie praktycznie każdego banku.

Kredyt samochodowy jest kredytem, z którego środki przeznaczamy na zakup pojazdu mechanicznego. Mówimy tu samochodach osobowych, samochodach ciężarowych, motocyklach czy innych pojazdach. Za pieniądze pożyczone z banku, możemy kupić zarówno pojazdy nowe jak i używane. Zanim zaciągniemy kredyt, warto sprawdzić w poszczególnych bankach, jak wyglądają procedury w przypadku pojazdów nowych jak i używanych, gdyż mogą się one od siebie różnić.

Rozróżniamy kilka rodzajów kredytów samochodowych:

– kredyty standardowe – co miesiąc płacimy do banku ratę czyli oddajemy dług plus płacimy odsetki. Raty mogą być równe lub malejące,

– kredyty 50/50 – spłata kredytu w 2 ratach – jedna wpłacana przy zakupie a druga po czasie określonym w umowie,

– kredyty z ratą balonową – co miesiąc spłacamy raty, a ostatnia rata jest wyższa i stanowi np. 20% wielkości zadłużenia.

Oczywiście banki chcą mieć pewność, że pożyczone pieniądze zostaną przez kredytobiorcę oddane, dlatego też stosują różnego rodzaju zabezpieczenia. Kredyty samochodowe mogą mieć ich kilka.

– zastaw rejestrowy,

– przewłaszczenie,

– cesja praw z polisy AC,

– weksel in blanco,

– depozyt karty pojazdu.

Czasem kilka zabezpieczeń może występować równocześnie.

Czy warto korzystać z takich kredytów? Na pewno wiążą się one z kosztami, ale czasem warto je ponieść, by stać się posiadaczem własnego pojazdu. Należy sprawdzić tylko który bank ma dal nas najlepszą ofertę i szybko cieszyć się z własnego pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here